petak, 22. travnja 2011.

Lopez Fel. - Dodig I. 2 @ 2.20

Evo jedan mozda malo hrabriji par sto bi se reklo, ali jednostavno ne mogu ignorirat odlicne igre Ivana na ovom turniru, ali i tokom cijele sezone. Dodig je dokazao da sigurno spada medju top 50 ako ne i vise i krenuo je laganom pobjedom protiv kvalifikanta Millota i odma naletio na veliko iskusenje, Soderlinga. Nitko nije ocekivao njegovu pobjedu a pogotovo ne u dva seta ali tu mu je sigurno pomoglo i iskustvo koje je skupio u proslom mecu kad je u odlucujucem setu imao 4:2 i servis da bi izgubio set za 4:6. Ujedno mu je to i prva pobjeda protiv top 10 igraca. Onda jos jedan veliki mec protiv nadolazece zvijezde ako to vec i nije Raonica sa bombom od servisa ali i kvalitetnom igrom u polju. To je rijesio u tri seta iako po meni je moglo to ici lakse. Mislim da mu zemlja odgovara pogotov njegovoj borbenoj igri sa puno trke i gdje nema izgubljene lopte. S druge strane je Lopez koji je poznat po svojoj servis volej igri i sigurno nije tipicni zemljas, naprotiv njegova omiljena podloga je trava ili brzi hard. Na turniru je imao tri teska meca pritiv Kukushkina, Garice Lopeza i Nishikorija i sve je dobijao u 7 gemova tako da je sigurno i umoran s obzirom da je u 30. godinama i ne u naponu snage. U sezoni nije nesto briljirao i ne shvacam cemu 2.20 koef kad su u ovom mecu snage izjednacene ako ne i na strani Dodiga. Eto isplati se sigurno.

FT:  1:2            POGOĐENO